Piraci, bukanierzy i korsarze
Pirates!
piraci

  Strona główna
  Pirackie FAQ
  Troszkę historii
  Piraci
  Okręty
  Uzbrojenie
  Jolly Roger
  Forum
  Pirackie gry
     +  Pirates!
     +  Pirates! Gold
     +  Cutthroats
  Linki
  Kontakt
  Gadżety
  Dziennik pokładowy
  Mapa strony


Pirackie gry
Pirates!

Pirates! - okładka; kliknij aby powiększyćAch...Pirates! Kultowa gra która wielu z nas na długie godziny przemieniła w krwiożerczych rządnych sławy i bogactwa piratów. Piraci to niewątpliwy hit z ówczesnych czasów i obowiązkowa pozycja dla wszystkich szanujących się piratów, korsarzy czy Bukanierów cyberprzestrzeni. To właśnie w Pirates! mają korzenie prawie wszystkie pirackie gry. Gra została wydana przez firmę MicroProse 12 Lutego 1987 roku (!) i od tej pory jest niedoścignionym wzorcem dla wszystkich gier tego typu. Pirates była jednocześnie jedną z ostatnich gier wydanych na komputery 8 bitowe przez tą firmę.
W grze tej wcielamy się w postać kapitana pirackiego okrętu, którego celem jest stać się najsławniejszym i najbogatszym, siejącym największy postrach na całych Karaibach piratem. Aby to osiągnąć nasz bohater musi stoczyć dziesiątki bitew morskich, splądrować kilka miast, wygrać cale mnóstwo pojedynków i złamać serca wielu pannom (i mężatkom). Aby nam to ułatwić nasz bohater może specjalizować się w jednej z pięciu zdolności, m.in. szermierce, nawigacji, czy też umiejętności zjednywania sobie względów kobiet.
Najpierw wybieramy okres podczas którego chcemy pędzić szalone życie pirata. Mamy do wyboru kilka okresów Złotej Ery Piractwa. Później wybieramy jeszcze narodowość naszego bohatera (Anglik, Francuz, Holender i Hiszpan) i już możemy zaczynać jako kapitan niewielkiego i słabo uzbrojonego statku, aby powoli wspinać się po szczeblach pirackiej kariery. Stopniowo zdobywamy coraz większe i lepiej uzbrojone okręty, które możemy sprzedać, zatopić, lub przejąć i zawiesić na nich czarną banderę. Do dyspozycji mamy 9 różnych jednostek od slupów po galeony. Każdy kolejny typ statku ma większą pojemność, może zabrać więcej załogi i większą ilość dział. Walczyć możemy na odległość ostrzeliwując się z dział lub od razu przejść do abordażu. Na pokładzie nasz pirat stoczy jeszcze śmiertelny bój z wrogim kapitanem i już możemy plądrować zdobyty okręt. Zdobyte towary upłynniamy w porcie powiększając przy tym nasze bogactwo i sławę. Możemy także poszukać ukrytego skarbu, zaginionej rodziny, lub jeśli czujemy się na siłach zaatakować jakieś miasto. Kiedy już zdobędziemy sławę i staniemy się obrzydliwie bogaci możemy zakończyć grę przechodząc na emeryturę jako pułkownik, admirał, Markiz czy Książe.
Ja osobiście mam bardzo sentymentalny stosunek do "Pirates!". To właśnie od tej gry zaczęła się moja fascynacja Piratami z Karaibów, która trwa do dziś. Pomimo słabej jak na dzisiejsze czasy 8 bitowej grafiki piraci mają w sobie coś czego wielu późniejszym grą brakuje, a mianowicie... klimat. Dzięki swojej niesamowitej wręcz grywalności chętnie powracam do zamierzchłych czasów 8 bitowców i oddaje się przyjemności bycia piratem na Karaibach. I was kamraci zachęcam do tego samego.

A oto kilka screenów z gry Pirates!

Pirates! - ekran tytułowy   kliknij aby powiększyć   kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć   kliknij aby powiększyć   kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć   kliknij aby powiększyć   kliknij aby powiększyć

WYDAWCA: Microprose
PRODUCENT: Microprose
DATA PREMIERY: 1987 r.
KATEGORIA: Gry przygodoweGÓRA STRONY      STRONA GŁÓWNA
Piraci Pomagają

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Zagłosuj na stronę


Copyright by Tomasz Piechota  Szczecin 2006

Katalog Stron   katalog.region.com.pl    Pozycjonowanie stron    katalog otwarty.info